PODÍVEJTE SE, JAK PRONAJÍMÁM

Pronajímáte anebo se chystáte pronajímat svoji nemovitost? Chcete mít jistotu, že pronajímáte chytře a za maximum? Tak jste zde správně.

SKVĚLÁ PREZENTACE

Proto, abych pro vás získal maximum

PROVĚŘUJI NÁJEMNÍKA

Tak, aby vám nájemné chodilo pravidelně

NEPRŮSTŘELNÉ SMLOUVY

Abysme eliminovali budoucí problémy

DANĚ, INFLACE, VYÚČTOVÁNÍ

O to vše se postarám a vaše nemovitost vám bude vydělávat

Spočítejte si za kolik dokážu pronajmout Vaší nemovitost.

Odhad nemovitosti je zdela ZDARMA a tržní cenu se dozvíte do 24h.

VYPLNIT DOTAZNÍK

Průběh spolupráce při pronájmu nemovitosti

1. Úvodní schůzka, stanovení ceny a určení podmínek

Nejprve nás čeká společná první schůzka, ať už je to někde ve Vaší oblíbené kavárně, u mě v kanceláři a nebo na konkrétní nemovitosti, kterou máte v plánu pronajímat.

Potřebuji od Vás informace o pronájmu, především mne zajímá dispozice, vybavenost, její okolí a cena energií včetně předpisu plateb v domě, které by se týkali nových nájemníků (osvětlení, výtah atd..).

Důležitá informace je i délka, po jakou nemovitost chcete pronajímat, jestli hledáte nájemníka na kratší období a nebo jestli má být nemovitost pronajímána dlouhodobě. Řekneme si, kolik lidí maximálně v nemovitosti chcete a další informce.

2. Příprava nemovitosti

Jedna z  nejpodstatnějších částí, je samotná příprava, která určuje do velké míry kolik získáme zájemců. Než na nemovitost nastoupí můj fotograf a bude se vytvářet prezentace, tak je potřeba nemovitost dostat do nejlepší formy. Vy se nemusíte ničeho bát, všechny služby jsou pro pronajímatele zcela ZDARMA.

3. Dokonalé prezentace

Můj fotograf nepoužívá žádné fotomontáže, nic nezakrývá, jediné s čím si hraje, je světlo. Zájemci se přijdou podívat jen na to, co jim připadá pěkné a zajímavé. Takže pokud nechcete jít cenově nesmyslně dolů, tak je jedinou možností kvalitně připravená inzerce s dokonalými fotografiemi. Cenový rozdíl mezi dobře nafocenou nemovitostí a špatnou je propastný. A v případě pronájmů, nám fotografie do velké míry určují počet dobrých zájemců. Většina dobře platících nájemníků má zájem o pěkné byty a perfektní fotky je dokáží oslovit. Dále je možné u zajímavých pronájmů vytvořit i video prohlídku a zaznamenáme nemovitost i pomocí virtuální prohlídky, ve které si Váš dům nebo byt, budou moci zájemci projít už před samotnou návštěvou z pohodlí svého domova.

4. Prohlídky

Prohlídky jsou plánované podle Vašich možností a počtu zájemců. Pro zájemce nikdy nedělám hromadné prohlídky, nejsou pro ně příjemné a především si potřebuju vážné zájemce o pronájem dobře vyzpovídat, abych zjistil možná co nejvíc informací, ze kterých se dá poznat i rizikovost daného zájemce.

5. Ověření budoucího nájemníka

Ty nejzajímavější zájemce o nemovitost Vám vezkratce představím a dám Vám určitá moje doporučení, který kandidát na mě působí pro Váš byt nejlépe. Samozřejmě poslední slovo máte Vy. Jakmile se pro někoho rozhodeme, tak si ho nejprve dobře prověřím. V praxi využívám placené databáze dlužníků a v drtivé většině případů, kontaktuji i předchozího pronajímatele, jestli už nějaký byl.

6. Rezervace, příprava smluv a přepis energií

Pokud má zájemce čisté registry a jsou v pořádku i ostatní informace, tak je zájemce vyzván k rezervaci nemovitosti.

Poté jsou vytvářeny nájemní smlouvy, které zasílám oběma stranám , aby je odsouhlasili, případně jsme se mohli dohodnout na jejich úpravě. Samotné smlouvy jsou připravovány dle platného občanského zákoníku ve spolupráci s právní kanceláří, zaměřenou na realitní právo. Pokud je vše v pořádku, tak jsou smlouvy podepsány, majitel obdrží nájem, platbu za energie a služby + vratnou kauci. Nájemce dostane klíče od nemovitosti.

V den předání jsou vytvořeny předávací protokoly, kde jsou nejenom uvedeny stavy měřičů (elektřina, plyn a voda), ale i kompletní seznam movitých věcí, které jsou součástí pronájmu.

Součástí mé práce je i přehlášení energií na nového nájemníka, případně zajištění dalších služeb jako je např. internet, televize atd. Tak aby byl i nájemce co nejvíce spokojen a vydržel Vám v nájmu co možná nejdéle.

7. Naše spolupráce nekončí

Starám se o fungování nájemců po celou dobu, kdy bude ve Vaší nemovitosti. Získám Vám během jejich působnosti informace o stavu nemovitosti a zůstávám s nájemníkem v neustálém kontaktu tak, aby vše probíhalo tak, jak má.

Se svěřenými nájmy pravidelně pracuji a to se týká jak zvyšování nájemného, aby pronajímatelé získávali ze svých nemovitostí opravdu maximum. A pokud se například rozhodnete nemovitost sami využívat, nebo se ji rozhodnete prodat, jsem tu já, který řeší tyto nepříjemné záležitosti s nájemníkem, jako je například výpověď.

Víte že?

Zvyšování nájemného

Zvýšení nájemného může podat pronajímatel nejdříve rok od posledního zvýšení nájemného a zvýšení nesmí během posledních tří let přesáhnout hranici 20%.

Přečíst celý článek

Víte že?

Drobné opravy hradí nájemce

Nájemce má povinnost si běžné opravy malého charakteru hradit ze svého. Výše těchto drobných oprav je stanovena velikostí bytu a limitem 100kč/m2.

Přečíst celý článek

Víte že?

Chov mazlíčků v pronájmu

Podle zákona má nájemce bytu na svého zvířecího druha nárok, není možné mu toto konání zakazovat v případě, že zvíře nenarušuje komfort ostatních obyvatel v domě.

Přečíst celý článek

Víte že?

Zadržení movitých věcí neplatiče

Jedna z možností je v případě vzniku (prokazatelného dluhu) může pronajímatel využít zadržovacího práva– při které můžete zadržet movité věci nájemníka.

Přečíst celý článek

Chystáte se pronajmout svou nemovitost?

Zanechte mi na sebe tel. kontakt, já Vám v nejbližší době zavolám a domluvíme se na detailech.